Ósmy rok Adama - zapisuje Mama
Blog > Komentarze do wpisu

Grzywka na półrocze

Zorientowawszy się, że na niektórych zdjęciach, z gładko zaczesaną do tyłu fryzurą, zaczynam wyglądać jak własna babcia, wparowałam do osiedlowego zakładu fryzjerskiego. Pokazawszy okładkową fotografię Małgorzaty Rejmer z aktualnie czytanego "Bukaresztu", powiedziałam: "Chcę mniej więcej taką grzywkę, tylko ciut krótszą. I włosy też trochę krótsze niż u tej pani na zdjęciu". No to fryzjerka ciachnęła. Wyszłam młodsza o kilka lat, ale jednocześnie z uczuciem, że kogoś z tą fryzurą przypominam. Wątpliwości rozwiały koleżanki na zumbie: - Jak Kleopatra, tylko tych czarnych kresek przy oczach brakuje. Zatem dziś już włosy związane. Gęsta grzywa fajna, tylko na resztę włosów nie mam pomysłu. Adam powiedział, że ładnie, ale tak jakoś bez przekonania, ale on jest typem inż. Mamonia - lubi i podoba mu się to, co zna. Kiedyś powiedział mi, że gdybym zoperowała sobie mój wielki pieprzyk, to by mnie bez niego nie rozpoznał (sic!).

Adam zdobywa pierwsze oceny półroczne. Z religii bdb. Z rytmiki i kształcenia słuchu też po piątce. Te dwie ostatnie oceny cieszą szczególnie. Ja natomiast wypowiedziałam wojnę pani dyrektor z podstawówki, ale to temat na odrębną notkę i opiszę go po spotkaniu z przewodniczącym Rady Dzielnicy, na które jestem umówiona w piątek. Przypuszczam, że zmącę trochę dobre samopoczucie dyrektorki w tym roku. Ja jako rodzic nie mam nic do stracenia, a Adam jako świetny uczeń sam się obroni. Oby tylko wychowawczyni Adasia nie miała przeze mnie nieprzyjemności. Mam już dosyć patrzenia na fasadę szkoły, która wygląda jak trumna, a dyrektorka twierdzi, że jest w porządku i że jeszcze 10 lat może wytrzymać. Tylko za 10 lat ta szkoła może już przestać istnieć, bo mało kto będzie chciał do niej zapisać swoje dziecko, patrząc na ten syf dookoła. 

Akcja wyprzedaży starych klocków Lego na allegro zakończyła się nadspodziewanym sukcesem. W zamian kupiłam Adamowi pierwszy statek powietrzny z serii Star Wars. Młody testuje moją wiedzę o "Gwiezdnych Wojnach". Powiedziałabym, że ja na półrocze mam dostateczny.

wtorek, 14 stycznia 2014, monilia

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
chuda25
2014/01/16 05:06:18
Musisz wygladać super! Kleopatra, wow! :-)
-
2014/01/17 09:02:54
zawsze mogło być gorzej ;)